Ακόμα μια ισοπαλία του Ολυμπιακού σε φιλικό στην Πολωνία

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ UPD 20:43 Δημιουργία 03/07/19, 20:42

Τρίτος φιλικός αγώνας του Ολυμπιακού και τρίτη ισοπαλία για τους «ερυθρόλευκους» στην Πολωνία, όπου πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους.

Το πειραϊκό συγκρότημα έμεινε στο 1-1 με τη Λέχια Γκντανσκ, μετά τις ισοπαλίες με Πογκόν (1-1) και Χάποελ Μπερ Σεβά (2-2), παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε να κυνηγάει την ανατροπή από το 69ο λεπτό, όταν ο Βόλσκι έγραψε το 0-1 ύστερα από λάθος του νεαρού τερματοφύλακα Σιαμπάνη που έκανε ντεμπούτο.

Τελικά οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς έφτασαν στο 1-1 με το γκολ του Γκερέρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Σεμέδο συμμετείχε για 65 λεπτά και είχε θετική παρουσία, ενώ ήταν επικίνδυνος στις προωθήσεις του στις στημένες μπάλες.