Οριστικά παρελθόν από τη Λαμία ο Μάρκος Βελλίδης

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ UPD 16:17 Δημιουργία 06/11/19, 16:15

Η λύση της συνεργασίας ανάμεσα στην ΠΑΕ Λαμία και τον Μάρκο Βελλίδη έλαβε σήμερα και επίσημη υπόσταση, με την ανακοίνωση από την ομάδα της Φθιώτιδας.

Ο σύλλογος και ο διεθνής τερματοφύλακας είχαν έρθει σε ρήξη μετά τον αγώνα της Λαμίας στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ (20/10), όταν ο τότε προπονητής της ομάδας, Σωτήρης Αντωνίου, είχε αντικαταστήσει τον Βελλίδη στο ημίχρονο, με το τελικό σκορ (0-3) να έχει διαμορφωθεί μόλις από το 11ο λεπτό.

Ακολούθησαν η αποπομπή του τεχνικού, δηλώσεις-έμμεσες κατηγορίες του κ. Παπαϊωάννου, ανταλλαγή εξωδίκων και τελικά οι δύο πλευρές χώρισαν τους δρόμους τους, καθώς η διοίκηση είχε αποφασίσει να τερματίσει τη συνεργασία της με τον Βελλίδη.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον τερματοφύλακα, Μάρκο Βελλίδη, του οποίου ουδέποτε αμφισβητήθηκε η ικανότητα και η αγωνιστική απόδοσή του καθώς και το ήθος του.

Ευχόμαστε στον ποδοσφαιριστή κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του».